Jestem przy Tobie Smriti Halls, Steve Small

Małgorzata Paczkowska

09.06.2020

Jestem przy Tobie

Smriti Halls, Steve Small

Oferta dostępnych książek jest dzisiaj bardzo szeroka i zróżnicowana. Warto jednak kupować takie, które niosą za sobą jakiś przekaz i zachęcają do rozmowy. Szczególnie jeśli chodzi o książki dla najmłodszych. Niech otwierają na dialog z dzieckiem o sprawach ważnych i pomagają w zrozumieniu istotnych spraw. 


Jestem przy Tobie Smriti Halls, Steve Small wychowanie


"Jestem przy Tobie" to pięknie ilustrowana książka o przyjaźni i o tym, że nawet mając przyjaciela trzeba zostawić trochę przestrzeni dla siebie. Ma zaledwie 40 stron, wydana w sztywnej oprawie. Jest nieco mniejsza od formatu A4. Rekomendowana dla dzieci od 3 do 8 roku życia. Moim zdaniem sprawdzi się dla szerszej grupy odbiorców. 

Bohaterowie, czyli przeurocze zwierzątka, przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym maluchom. 

Idealna jako punkt wyjścia do rozmowy o bliskich relacjach. Opowiada o tym jak wspaniale jest mieć prawdziwego przyjaciela, który jest z Tobą na dobre i na złe, w smutku i radości. Pokazuje, jakie to cudowne uczucie, kiedy obok jest ktoś, z kim można doświadczać nowych rzeczy i przełamywać swoje lęki i ograniczenia. 


Jestem przy Tobie Smriti Halls, Steve Small wychowanie


Jednocześnie przypomina, że nie można zapomnieć o swojej autonomii. Bohaterce, małej wiewiórce, przez moment wydawało się, że została osaczona przez swojego przyjaciela misia. Szybko jednak za nim zatęskniła. 


Jestem przy Tobie Smriti Halls, Steve Small wychowanie


Tekst w książce jest wierszowany, łatwo zapada w pamięci i przyjemnie się czyta. 

Całości dopełniają przepiękne, bardzo duże i wymowne ilustracje, które z pewnością zachwycą niejedno dziecko. Zawierają minimum szczegółów, dzięki czemu nie rozpraszają, a pozwalają podążać za tekstem i sobie go wyobrażać. 

Książka wzruszająca i pouczająca. Zdecydowanie polecam. 


Jestem przy Tobie Smriti Halls, Steve Small wychowanie


Swój egzemplarz kupiłam za niecałe 18zł. 

do kupienia tutaj ➡ KLIK