GRA INTEGRACYJNA

Małgorzata Paczkowska

01.06.2020

Łamacz lodów 6-12

Na integrację!

Łamacz lodów to świetna gra karciana, która służy przede wszystkim integracji. Pomaga otworzyć się na innych i ułatwia rozpoczęcie rozmowy. Wersja 6-12 dedykowana jest młodzieży, ale super sprawdzi się również dla starszych osób. 

łamacz lodów gra integracyjna


Gra pomaga poznać lepiej innych, ale także samych siebie. Szczególnie polecana:

  • ✅ podczas spotkań towarzyskich,
  • ✅ na zajęcia integracyjne,
  • ✅ w gabinecie psychologa, pedagoga czy logopedy,
  • ✅ na zajęcia socjoterapeutyczne,
  • ✅ podczas szkoleń dla młodzieży i dorosłych,
  • ✅ w gronie rodzinnym.


Co w środku?

W talii znajdują się 52 karty. Wszystkie są białe, z ostrymi rogami. Z jednej strony znajduje się logo gry, z drugiej pytania otwarte, pytania opisowe, prośby o dokończenia zdania czy prośby o wyliczenie. Dzięki kartom dowiemy się jakie innym towarzyszą problemy, myśli, co lubią robić, co ich otacza. Są też pytania o to co nas cieszy, co lubimy, o czym marzymy. Wszystkie karty są napisane w sposób jasny i zrozumiały.

łamacz lodów gra integracyjna


Wydawca przewiduje dwa warianty gry. Jednym z nich jest losowanie karty i odpowiadanie na nią. Drugim losowanie karty, odczytanie jej na głos i wyznaczenie gracza, który będzie odpowiadał. 

Z własnego doświadczenia wiem, że powstają też inne możliwości wykorzystania kart. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania za innych, kiedy jeden z uczestników potrzebował chwili by się zastanowić. Wymyśliliśmy, że zrobimy rundę z kartą. Każdy gracz odpowiadał na to samo pytanie po kolei. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak wiele mamy wspólnego, ale też jak różne można mieć podejście do siebie i świata. Odpowiedzi można też wcześniej napisać na kartce, dając tym samym tyle samo czasu do namysłu wszystkim. 

łamacz lodów 6-12 gra integracyjna


Gra zdecydowanie z tych wartych polecenia. Swoją talię kupiłam za około 20zł.

do kupienia tutaj ➡ KLIK