GRA LOGICZNA

Małgorzata Paczkowska

04.06.2020

Cat Stax 

Pogłówkuj chwilę!

Cat Stax to gra logiczna, którą szczególnie polecam fanom kotów. Ale nie tylko im! Super sprawdzi się, jeżeli szukamy intelektualnych rozrywek. 

cat stax gra logiczna

Moja wersja ma 48 zadań, bardziej popularna i dostępna jest wersja z 44 zadaniami (taką zamówiłam, ale przyszła ta którą mam). 

W opakowaniu znajdziemy:

  • ✅ 48 kart układanek z rozwiązaniem na odwrocie,
  • ✅ 12 kolorowych kotów,
  • ✅ pudełko na karty i koty,
  • ✅ instrukcję.

Jak to działa?

Gra ma 4 poziomy: początkujący, zaawansowany, ekspert i mistrz. Każdemu z tych poziomów odpowiadają kolory kart, kolejno: zielony, żółty, niebieski i czerwony.  Pozwala to stopniowo zwiększać poziom trudności lub wybrać takie zadanie, które jest dla nas aktualnie najbardziej atrakcyjne. 

Po wybraniu karty kładziemy ją przed sobą na stole. W górnej części narysowane są koty, które będą potrzebne do wykonania zadania. Należy wyciągnąć je spośród wszystkim i również położyć przed sobą. 

Czas przystąpić do zadania! 

Na karcie narysowana jest siatka, w obrębie której trzeba ułożyć te urocze, kolorowe kotki. Żaden z nich nie może poza nią wystawać. Należy też pamiętać, że wszystkie pola muszą się wypełnić. Wraz z kolejnymi kartami pojawią się także warstwy!


Efekty swojej pracy można sprawdzić dzięki rozwiązaniom, które są narysowane na odwrocie kart. 


Gra momentami bywa prosta, a czasem trzeba trochę pogłówkować. Warto wspomnieć, że zdobyła tytuł Zabawka Roku 2019 w kategorii puzzle i układanki, którą przyznaje portal zabawkowicz.pl. 

Uwaga: mocno wciąga!


Cat Stax kosztuje około 35zł.

do kupienia tutaj ➡ KLIK